Mgr. Markéta Klamtová
Učitelka 1. třídy 2020/2021
m.klamtova@mills.cz

2015 – 2017: Západočeská Univerzita v Plzni, DVPP, Učitelství pro 1. stupeň

2010 – 2012: Karlova Univerzita, Pedagogická fakulta, navazující magisterské studium

2004-2007: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, pedagogická fakulta, obor: předškolní výchova

2007-2009: stadium anglického jazyka: Language studio in London, Kensington and Chelsea College

2013 – 2014: Kurz Logopedický asistent

2012: Metodický kurz češtiny pro cizince

Praktický seminář COMENIA SCRIPT

2011: Basic Child Protection Training Course

Firs aid for children

2010: Kurz první pomoci

2009: Introduction to Safeguarding/Childprotection Early Years

Paediatric First Aid

Music in the Early Years Foundation Stage

2008: Using the new Early Years Foundation Stage

Park Lane International School, Praha, ČR – Učitelka 1. stupně

Busy Bee Nursery school, Londýn, UK – Učitelka

Au-pair pro francouzsko-německou rodinu žijící v Londýně

Co Vás na práci učitelky nejvíce baví?
Učení pro mě znamená možnost inspirovat, podporovat, pomáhat na cestě životem a mít šanci tak objevovat a sdílet to nejlepší ze sebe i druhých.

Co Vás dovedlo k pedagogice? Měla jste nějaký učitelský vzor?
K pedagogice jsme směřovala již o dětských let. Vlastně si ani nepamatuji, že bych někdy chtěla být něčím jiným. Učitelský vzor je pro mne takový učitel, který dokáže být empatický, kreativní, důsledný a ve výuce je dětem partnerem.

Co vnímáte na výuce v 1. třídě jako nejdůležitější?
Domnívám se, že v první třídě je pro děti i rodiče nejdůležitější, aby děti měly školu rády a chodily tam s nadšením a zvídavostí.

Jaké moderní metody ráda začleňujete do Vaší výuky?
Současná doba ukázala, jak nezbytná je v těchto chvílích moderní technologie. Proto do výuky začleňuji různé online materiály, které vybízí k rozvoji IT znalostí a kreativní cestou vedou žáky k samostatnému nalezení řešení. Ráda zahrnuji také projektovou výuku a učení postavené na prožitcích a zkušenostech.

Čím jiným se kromě výuky zabýváte?
Vzhledem ke dvěma malým dětem volného času není tolik. Ale když je, věnuji se především sportu. Ráda běhám, cvičím jógu a chodím lézt na stěnu, Miluji chvíle s ranní kávou a knihou v ruce, stejně jako večerní setkání nejbližších přátel. Nebráním se kvalitnímu filmu v kině a strašně ráda si zajdu do divadla.

Jaká je nejlepší rada, kterou jste kdy dostala?
Život musíš žít teď. Na nic nečekej a ber ho se vším, co ti přinese.