Máme třídní učitelku pro 1. třídu

Kamila VoděrováAktuality


Tak jsme si vybraly – nebo si vybrala ONA?  Ať tak či tak, máme pro novou budoucí
1. třídu báječnou paní učitelku.
Její jméno nám není neznámé, s naší školou spolupracuje již několik let, a to na pozici mentora a nyní senior teachera. Jmenuje se Gabriela Rákosníková.

Proč jsme v úvodu zmínily, že si Větrník vybrala ONA?


S Gábinou, tehdy ještě Jedličkovou, jsme se poznaly již před několika lety, když jsme také, jak jinak, hledaly učitelku. Tehdy ještě působila na ZŠ Kunratická a měla v úmyslu se posunout trochu jinam. Má ráda výzvy, je inovativní, zajímá se o nové přístupy, přijela se podívat do Větrníku, my jsme se byly podívat na její výukové hodině, která se nám mimochodem velmi líbila, a vznikl mezi námi přátelský pracovní vztah. Po delším rozhodování dala tehdy Gábina přednost výuce v Praze na PORGu, což jsme zcela respektovaly. Přesto jsme stále udržovaly profesní spolupráci, Gábina mezitím mj. porodila dvě krásné holčičky, ale na externí spolupráci s Větrníkem si vždycky našla čas a energii.  Samozřejmě jsme ji průběžně přesvědčovaly k interní spolupráci –  současně jsme ale chápaly, že se třemi dětmi a bydlením v Praze je to vcelku obtížně realizovatelné.

A kam tím míříme? K happy endu. 🙂  Gábina se po poradě s manželem a následně s námi rozhodla s celou rodinou přestěhovat za Prahu a již na příštím dnu otevřených dveří a samozřejmě u zápisu do 1. ročníku ji můžete naživo poznat jako třídní učitelku budoucích prvňáčků.

Proč to všechno píšeme? Stačilo by přece uvést její jméno, vzdělání, zkušenosti (kterých má mimochodem mnoho), pracovala v ZŠ Curieových (škola pro mimořádně nadané žáky), v ZŠ Kunratice (škola s velmi progresivním a inovativním přístupem k výuce) a následně na PORGu  (soukromá škola s vynikající pověstí).  Chceme tím říct, že paní učitelka s těmito zkušenostmi a nabízejícími se možnostmi, si jako své budoucí působiště vybrala právě naší soukromou školu VĚTRNÍK a přizpůsobila tomu i svůj soukromý život. No není to úžasné? My si myslíme, že je.

Děkujeme Gábino.

 

Michaela Myšková  a  Monika Volsich-Montfortová, majitelky školy